5 dôvodov, prečo si vybrať okuliare Oakley3 min čítania

Nie je žiadnym tajomstvom, že značka Oakley má bohatú históriu. Bola založená už v roku 1975 a jej portfólio sa za ten čas neuveriteľne zväčšilo. V súčasnosti v ňom nájdete napríklad okuliare, bicykle, prilby, podložky, tričká a iné druhy oblečenia. Začiatky však neboli jednoduché. Zistite, ako napríklad vzniklo legendárne meno Oakley alebo dôvody, prečo tieto okuliare nosia atléti po celom svete.

Ťažké začiatky

Majiteľ a zároveň zakladateľ, Jim Jannard, založil spoločnosť v roku 1975. Firmu pomenoval veľmi originálne – podľa svojho psa “Oakleyho”. Jim Jannard to však na začiatku nemal jednoduché.

Musel si vystačiť s počiatočným kapitálom vo výške 300 dolárov a na produkte pracoval priamo vo svojej garáži. Jeho prvým výtvorom bola rukoväť pre motorkárov vyrobená zo špeciálneho materiálu. Tieto výrobky spočiatku predával len z kufra svojho auta na rôznych motokrosových pretekoch.

Po viac ako 40 rokoch je z Oakley medzinárodná značka, ktorú obľubuje množstvo ľudí po celom svete.

Prečo Oakley?

1.) Na svojom konte má už 850 patentov

Znie to až neuveriteľne, no Oakley sa počas svojho fungovania stalo držiteľom viac ako 850 patentov. Táto firma je tiež známa vďaka inovatívnym technológiám, ktoré používa pri výrobe šošoviek. Veľkou vychytávkou sú napríklady okuliarové šošovky Prizm. Ich dizajn je prispôsobený tomu, aby zvýraznili farby, ktoré sú dôležité pri vybranom športe. A naopak, potlačili nepotrebné farby. Sú prispôsobené napríklad pre beh, kriket, golf, plávanie alebo prechádzky v prírode.

Oakley JAWBREAKER OO9290 20 (1.),  Oakley RADAR EV PATH OO9208 47 (2.)

2.) Oakley nosia celebrity, svetoví atléti i obľúbení filmoví hrdinovia

Slnečné okuliare tejto značky ste už mohli vidieť na kráľovskom páriku (Kate a Williamovi), Jennifer Aniston alebo na Scottovi Summersovi z X-Menov. Nie sú však len módnym doplnkom. Top športovci ako Lance Armstrong, Marco Aurelio Fontana alebo Mark Cavendish naplno využívajú slnečné okuliare Oakley počas svojich nadľudských výkonov.

Chcete si kúpiť trendy slnečné okuliare? Zistite, aké sú trendy na jar/leto 2019.

3.) 3-bodové rámy zabezpečujúce komfort a stabilitu

Táto značka prichádza na trh neustále s novinkami vďaka rozsiahlemu výskumu a inovatívnych technológiám. Jednou s inovácií je určite 3-bodový rám, ktorý zabezpečuje športovcovi, ale i bežnému zákazníkovi stabilitu, pohodlie a maximálne optické zarovnanie. Tento druh rámov prispieva k čo najväčšej ostrosti a presnosti videnia.

4.) Spoľahlivá ochrana pre vaše oči

Všetky sklá dokážu odfiltrovať až 100% škodlivého UVA, UVB, UVC a modrého svetla (žiarenie zo zariadení ako PC, mobil, TV). Zaujímavosťou je, že žiarenie je filtrované priamo cez šošovku. Mnohé slnečné okuliare poskytujú takúto ochranu len cez špeciálnu vrstvu na šošovke, ktorá sa však časom môže poškodiť, a teda nebude chrániť tak, ako má.

5.) Hydrofóbna vrstva zabraňuje usadzovaniu vody na šošovkách

Niektoré modely ponúkajú aj hydrofóbnu úpravu šošovky. Táto vrstva zabraňuje tomu, aby sa dážď alebo pot usadil na šošovke. Hydrofóbna úprava tiež dokáže sklá chrániť pred tekutinami ako telovým olejom, opaľovacím krémom alebo repelentom.

Obľúbené modely na DUOS.sk

Oakley TRILLBE X OO9340 19 (1.), Oakley TRILLBE X OO9340 02 (2.)

Dúfame, že sme vás presvedčili, že sa do tejto značky naozaj oplatí investovať. Teraz dokonca môžete získať dioptrické a slnečné okuliare Oakley s -20% zľavou!

Zdroje:

http://www.luxottica.com/en/eyewear-brands/oakley

https://blog.safetyglassesusa.com/10-reasons-to-choose-oakley-sunglasses-and-safety-glasses/

http://eu-bp.com/brands/the-history-of-oakley-brand-and-oakley-sunglasses/