Svetoznáma značka Fendi: Prečo sú jej modely také výnimočné?3 min čítania

Značku Fendi všetci dobre poznáme. Za posledné roky sa stala veľmi obľúbenou najmä medzi celebritami a influencermi po celom svete. Niet sa čomu čudovať, v jej portfóliu nájdeme množstvo štýlových kúskov oblečenia, obuv, kozmetiku, ale aj doplnky a okuliare! Od ostatných značiek je jasne rozpoznateľná vďaka svojmu logu – dvojitému písmenu „F“, ktoré navrhol dizajnér Karl Lagerfeld.

Dizajnér Karl Lagerfeld a sestry Paola, Anna, Franca, Carla a Alda Fendi

História značky siaha až do roku 1925, kedy sa manželský pár Adele a Edoardo Fendi rozhodli otvoriť malý butik na rohu námestia Piazza Venezia v Ríme. Do 30. rokov 20. storočia podnik značne rozšírili, avšak skutočnými protagonistami značky sa stali až ich dcéry – Paola, Anna, Franca, Carla a Alda. Všetkých päť dcér začalo pracovať v rodinnom podniku už v ranom veku a postupne prevzali zodpovednosť a chod firmy do svojich rúk. V roku 1965 rozbehli spoluprácu s dizajnérom Karlom Lagerfeldom, ktorý spolu so sestrami opäť vzbudil záujem verejnosti o kožušiny. V druhej polovici 50. rokov bolo snom mnohých žien vlastniť takýto kúsok, ale po spoločenských zmenách v 60. a 70. rokoch 20. storočia, sa kožušina začala považovať za staromódnu a buržoáznu. Lagerfeld, pod vedením sestier, experimentoval s materiálmi, vzormi, povrchovými úpravami, strihmi a farbami, aby dodal kožušinám nový rozmer a to sa mu aj podarilo!

V 80. rokoch, ako to bolo v prípade mnohých talianskych módnych domov, prešla značka Fendi obdobím značného rozšírenia. Široký sortiment výrobkov zahŕňal svetre, obleky, džínsy, dáždniky, hodiny, keramiku a bytové doplnky. Obchody a butiky sa rozšírili po celom svete. Neskôr bol na trh uvedený prvý parfum a nová línia Fendissime, ktorú vytvorila tretia generácia rodiny Fendi – Silvia, Maria Teresa, Federica a Maria Ilaria Fendi. Zahŕňala športové oblečenie, kožušiny a doplnky pre mladších zákazníkov.

Aj keď si spoločnosť Fendi zachováva svoju vedúcu pozíciu ako špecialista na kožušinu a kožu, značka je v súčasnosti atraktívna aj vďaka elegantným doplnkom, od kabeliek po hodinky a okuliare, ktoré sú absolútne jedinečné. Pozoruhodné sú hlavne detaily, ktoré odrážajú precíznosť značky. Zo širokej ponuky elegantných, decentných, trendových, robustných a farebných rámov si vyberie naozaj každý! Okuliare Fendi sú nadčasové a zároveň sa prispôsobujú aktuálnym trendom. To je hlavný dôvod, prečo je značka tak populárna. Na svoje si prídu zákazníci v každom veku a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kvalitné značkové okuliare, ktoré dlho vydržia.

Štýlové slnečné a dioptrické modely Fendi nájdete aj v našej ponuke:
https://duos.sk/znacky/fendi/