Luxusná značka Chrome Hearts – klenot medzi okuliarmi2 min čítania

O značke Chrome Hearts ste už určite počuli. Pokiaľ nie, radi Vám o nej prezradíme viac…

Chrome Hearts Evaculation

Táto značka vznikla v roku 1988 v Los Angeles motorkárskym nadšencom Richardom Starkom a jeho manželkou Laurie Starkovou, ktorá v tom čase pôsobila vo svete módy. Spolu pôvodne navrhovali a vyrábali kožené bundy a nohavice inšpirované svetom motoriek. Oblečenie síce bolo najvyššej kvality, ale kupovalo ho málo ľudí. V roku 1992 získala značka Chrome Hearts cenu rady módnych návrhárov – CFDA a pomaly si budovala cestu cez rockové hviezdy a slávnych módnych návrhárov, vrátane Karla Lagerfelda a Comme des Garçons. Neskôr sa k už známemu sortimentu pridali strieborné šperky, opasky, bytový textil a kožené a strieborné predmety vyrábané na mieru.

Chrome Hearts Bone Prone IV

Chrome Hearts je vo svete známy pre svoju zbierku strieborných šperkov, ručne vyrábaných v dielňach v Los Angeles. Svojim ikonickým „surovým“ štýlom a špeciálnou leštiacou technikou, zvýrazňujúcou vyrazené vzory, zaujmú nejedného nadšenca. Produkty sú inšpirované gotikou a majú evokujúce, ba dokonca provokatívne názvy.

Prvá séria okuliarov Chrome Hearts bola uvedená na trh v roku 2002. Zatiaľ čo väčšine výrobcov okuliarov trvá minimálne pol roka, kým sa z návrhu stane predajný model, modely Chrome Hearts prechádzajú až dvojročným procesom výroby. Prečo je to tak? Odpoveď spočíva v samotnej fáze návrhu modelu, ktorú Richard Stark vníma ako obdobie sústredenia, tvorivosti a remeselnej virtuozity. Využíva viacero spôsobov na tvarovanie titánu, opracováva vzácne dreviny, ako je napríklad makasarový eben a mahagón a vkladá diamanty. Na vytvorenie ornamentov je potrebná jemná laserová práca.

Chrome Hearts Sluntradiction II

Chrome Hearts nie sú obyčajné okuliare. Ich cieľom je osloviť zákazníkov, ktorí vedia oceniť kvalitnú remeselnú presnosť. Každý jeden model je dokonalým originálom. Slnečné okuliare sú vybavené šošovkami Zeiss, ktoré poskytujú vynikajúcu optickú kvalitu a ochranu.

Chrome Hearts Gritt

O jedinečnosti týchto modelov sa môžete presvedčiť priamo v našich predajniach, kde nájdete širokú ponuku pánskych aj dámskych, dioptrických i slnečných modelov Chrome Hearts.

Chrome Hearts Georgina